Medycyna estetyczna – zabiegi dla urody

Medycyna estetyczna – zabiegi dla urody

Medycyna estetyczna już od kilku lat cieszy się dużą i nadal rosnącą popularnością. Jest to zasługa widocznych efektów w zakresie poprawy wyglądu pacjenta, przy jednoczesnej niskiej inwazyjności zabiegów.

Medycyna estetyczna, definicja

Medycyna estetyczna jest działem medycyny stawiającym sobie za cel poprawę wyglądu pacjenta, poprzez zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry lub zmian skórnych, takich jak na przykład pękające naczynka w skórze, czyli tak zwane pajączki.

Pękające naczynka w skórze

W ramach medycyny estetycznej w przypadku redukcji ilości pękających naczynek w skórze możliwe jest działanie dwutorowe. Z jednej strony poprzez leczenie nieinwazyjne polegające na podawaniu pacjentowi farmakoterapii oraz drugie, bardziej inwazyjne wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna, bezpieczeństwo

Medycyna estetyczna stanowi odrębną specjalizację medyczną, w związku z tym może być wykonywana jedynie przez wysoce wykwalifikowany personel. Gwarantuje to profesjonalne przygotowanie do zabiegu, jego precyzyjne wykonanie, opiekę pozabiegową oraz długotrwałą, jeżeli taka jest niezbędna. Dzięki takiemu działaniu, możliwe jest osiąganie widocznych efektów, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa, w tym minimalizowania ewentualnych negatywnych reakcji ze strony organizmu pacjenta.

Medycyna estetyczna, gabinety medycyny estetycznej

Aby uzyskać jak najbardziej spektakularne efekty, przy zachowaniu najwyższej gwarancji bezpieczeństwa pacjenta, zabiegi powinny być wykonywane w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej, zachowującej najwyższe standardy higieny i opieki nad pacjentem.

Zabieg laserowego zamykania naczynek

W przypadku widocznych na skórze zmian naczyniowych, w tym wspomnianych już pajączków, jak również zaczerwienień czy rumienia, zabiegiem polecanym w celu zmniejszenia widoczności zmian jest laserowe zamykanie naczynek. Zabieg polega na obkurczaniu i trwałym zamykaniu naczyń krwionośnych pod wpływem działania światła laserowego. Zabieg jest bezbolesny, skuteczny, a jego efekty długotrwałe. W przypadku zmian bardzo widocznych oraz u osób z tendencją do pękania naczynek, konieczne jest powtarzanie zabiegów. Wśród wielu podmiotów istniejących na rynku medycyny estetycznej, warto wspomnieć o gabinecie medycyny estetycznej Ars Medica wykonującym zabiegi laserowego zamykania naczynek od wielu lat. Pełna oferta zabiegów dostępna jest na stronie: https://www.arsmedica.lublin.pl/.

Share with

Start typing and press Enter to search