Różne rodzaje kosmetyków naturalnych

Różne rodzaje kosmetyków naturalnych

Warto wybrać bez chemii

Nie musisz znać się na kosmetykach, by domyślać się, z czego będą się składać konkretnie kosmetyki naturalne. Jak sama nazwa sugeruje, wypełni je wszystko to, co naturalne. Zabraknie w nich sztucznych konserwantów, syntetycznych aromatów czy związków określanych skrótem SLS, ale to oczywiście dobrze, bo tych substancji twoja skóra w ogóle nie potrzebuje. Spokojnie wypielęgnują ją kosmetyki w pełni naturalne. Ale nawet one doczekały się swoich różnych odmian, z którymi powinnaś się zapoznać.

Postaw na kosmetyki naturalne

Kosmetyki ziołowe

Pierwszy wariant to kosmetyki ziołowe, tworzone właśnie z różnego rodzaju ziół. Kojarzą się z babcinymi specyfikami i zwykle mocno je przypominają – nie tylko pod względem składu czy działania, ale przede wszystkim z uwagi na swój charakterystyczny i dość specyficzny zapach. Trzeba przyznać, że ziołowe szampony, balsamy czy wcierki nie pachną najprzyjemniej na świecie, ale ten ich aromat zdecydowanie warto przeboleć, bo zawarte w nich właściwości są tego absolutnie warte.

Kosmetyki wegańskie

Drugi wariant to kosmetyki wegańskie. Na pewno od razu się nimi zainteresujesz, jeżeli już od dawna jesteś weganką i chciałabyś przestać używać jakichkolwiek produktów wzbogacanych substancjami pochodzenia zwierzęcego albo testowanych na zwierzętach. Kosmetyki naturalne bardzo często można znaleźć w wersji "wege". Teraz jest ich na rynku coraz więcej, bo i wegan wciąż przybywa, dlatego też producenci starają się sprostać ich oczekiwaniom, proponując im artykuły przygotowane specjalne z myślą o nich.

Kosmetyki mineralne

Ostatnią ciekawą grupę kosmetyków naturalnych tworzą te mineralne. Nie są to jednak preparaty pielęgnacyjne. Póki co nie znajdziesz na rynku mineralnych balsamów do ciała, szamponów do włosów bądź żeli pod prysznic. Możesz jednak sięgać po kosmetyki naturalne do makijażu, a wtedy natkniesz się właśnie przede wszystkim na preparaty mineralne. Czy warto ich używać? Absolutnie tak. Kosmetyki wzbogacane minerałami to gwarancja naturalnego i dobrego dla skóry składu.

Share with

Start typing and press Enter to search