Preparaty do pielęgnacji skóry artykułami pierwszej potrzeby

Preparaty do pielęgnacji skóry artykułami pierwszej potrzeby

Dobra prezencja, miła aparycja to wymóg współczesnego świata. Dbanie o wygląd przestało być już tylko domeną pań. Dziś z preparatów kosmetycznych korzystają wszyscy. Kosmetyki pielęgnacyjne traktowane są jak produkt pierwszej potrzeby i można je spotkać na półkach niemal w każdym sklepie.

Za pomocą kosmetyków możemy odjąć sobie wizualnie lat. Zadbana, dobrze nawilżona i odpowiednio zabezpieczana przed czynnikami zewnętrznymi skóra, będzie wyglądała o kilka lub kilkanaście lat młodziej, niż wskazuje na to nasza metryka. Kremy, balsamy, maseczki i inne kosmetyczne preparaty przeznaczone są do pielęgnacji skóry i włosów, a także do niwelowania niepożądanych zmian skórnych. Stosując je systematycznie, możemy pozbyć się kosmetycznych defektów lub zminimalizować niepożądane skazy na skórze np. przebarwienia, rozszerzone pory itp. Warunkiem koniecznym, jest odpowiedni dobór kosmetyku.

Kosmetyki pielęgnacyjne – zastosowanie

Preparaty do pielęgnacji przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Po kosmetyki pielęgnacyjne sięgają zarówno młodsze, jak i starsze osoby. Szeroki wybór preparatów umożliwia dobranie odpowiedniego kremu lub balsamu zgodnie z potrzebami. Na rynku dostępne są artykuły dedykowane określonej grupie wiekowej i tak możemy spotkać kremy 20+, 30+ lub np. 60+. Kosmetyki podzielone są też według rodzaju cery. Kremy do skóry suchej, wrażliwej, normalnej lub tłustej to produkty, po które najczęściej sięgają osoby świadome, jaki typ cery posiadają. Wiedza ta jest niezbędna, do doboru odpowiedniego preparatu.

Osobną grupę stanowią kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci. Delikatna i wrażliwa skóra dziecka wymaga wysokiej jakości preparatów. Działanie i wartość tego typu produktów potwierdzana jest certyfikatem lub atestami np. Atestem Państwowego Zakładu Higieny czy Pozytywną Opinią Centrum Zdrowia Dziecka. Oddzielna grupa preparatów o szerszym i silniejszym działaniu to dermokosmetyki – produkty zawierające aktywne, biologiczne substancje o działaniu podobnych do leków. Preparaty te dostępne są zazwyczaj w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością.

Preparaty kosmetyczne i substancje w nich zawarte

Jedne z najczęściej nabywanych preparatów, to produkty do pielęgnacji twarzy. Ich zakup deklaruje około 80% kobiet i 27% mężczyzn. Dane te wskazują, jak dużym zainteresowaniem cieszą się, tego typu produkty. Kosmetyki już od dawna przestały być dobrem luksusowym i stały się artykułami pierwszej potrzeby. W odpowiedzi na wzrastające zainteresowanie pielęgnacją skóry wśród mężczyzn, firmy kosmetyczne zaczęły produkować linie, przeznaczone wyłącznie dla panów. Kremy te zawierają substancje zapobiegające podrażnieniu i przyspieszające regenerację skóry – ma to duże znaczenie dla mężczyzn, dla których codzienne golenie zarostu jest koniecznością. W kremach możemy znaleźć także substancje antyrodnikowe, cynk i witaminy z grupy B, witaminę A, C i E.

Produkty pielęgnacyjne dla kobiet zawierają zazwyczaj: kwas hialuronowy, skoncentrowane mikroelementy, witaminy i substancję antyrodnikowe opóźniające procesy starzenia, a także substancje natłuszczające np.: olej arganowy, olej z migdałów, olej makadamia i sezamowy. Substancje pożądane w kosmetykach pielęgnacyjnych to wyciągi z ziół i owoców – zawierają cenne składniki np.: olejki, saponiny, witaminy, garbniki i śluzy. Mają działanie nawilżające, wygładzające i tonizujące.

Jak zadbać o skórę twarzy?

Preparaty do pielęgnacji stały się artykułami pierwszej potrzeby. Z ich dobroczynnego działania korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni a pielęgnacja cery stała się codzienną rutyną. Ważne, aby produkty były dobrane zgodnie z potrzebami. Systematycznie stosowane, poprawiają kondycję skóry i opóźniają procesy związane z jej starzeniem. Odpowiednio pielęgnowana i chroniona skóra odwdzięczy się zdrowym, promiennym wyglądem i wpłynie na poprawę samooceny. Wysoka samoocena sprzyja osiągnięciu sukcesu, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Share with

Start typing and press Enter to search